Calafell reconeixerà el mèrit dels seus esportistes en la Nit de Campions que se celebra aquest divendres

09/02/2017

La Nit de Campions 2017, que se celebra aquest divendres a Calafell, reconeixerà el mèrit dels esportistes i clubs calafellencs que més han destacat durant els darrers mesos. A més, es retrà homenatge a diferents trajectòries esportives i al club més destacat, així com al millor patrocini en l’àmbit de l’esport.

La tinent d’alcalde d’Esports, Maite González, ha explicat que "la Nit de Campions reuneix una vegada més els grans esportistes del municipi en un acte que representa el reconeixement de la societat als esforços i mèrits de tot un any”.

González afegeix que ”aquesta trobada s’ha convertit en una de les més populars i concorregudes de les que se que celebren a Calafell i és així perquè s’hi subratlla un seguit de grans valors implícits en l’esport: esforç, entrega, afany de superació, consecució de fites...”.

L’acte començarà a les 20 hores al Teatre Auditori Municipal “Joan Colet” (Passeig de la Unió s/n). Per raons d’aforament, s’hi accedirà mitjançant invitació. La festa inclourà una actuació del grup CreArt’s i una exhbició de gimnàstica rítmica.

La Nit de Campions 2017 lliurarà els premis als millors esportistes i set premis especials, així com un seguit de distincions individuals i col·lectives. Els premiats seran els següents:

Millors esportistes
Martina Torà, gimnàstica
Àlex Toledo, motociclisme

Premis especials
Premi especial Ajuntament de Calafell: Luis de Patricio, Port Segur-Calafell
Trajectòria esportiva: Marta Vera, entrenadora de patinatge artístic
Patrocini esportiu: Marychón Serrano, Caprabo
Associació esportiva de l’any: EF BASE Calafell
Solidaritat esportiva: Vilarenc Aqua
Valors humans: Alfonso Pena, Club Dòmino Calafell
Premi especial Ajuntament de Calafell: Eduardo Sánchez, Repulsados Lasa

Quadre d’honor
Club Escacs Calafell: Francisco Rojas, Pablo Palma, Llibert Ventós, Jordi Ponce, Roberto Segura, Francisco Méndez.

Gimnàstica: Sònia Vidal, Miquel Mañé, Laia Núñez, Anna Hill, Carla Navarro, Marian Benerradi, Claudia Gutiérrez.

Rem: Cristina Guasch, Joan Baldrich.

Futbol EF Base Calafell: Pedro Salor, Pau Espiña, Nick Nayack, Pol Roman, Lucas Camps, Alex Torà, Víctor Díez, Piero Fenu, Marc Marcas.

Futbol sala: Carles Martrat, Alejandro Garrone, Pol Poblador, Enrique Ortiz, David Mira.

Club Dòmino Calafell: Ángel Vaquero.

Associació Dòmino Segur: Ramona Requena.

Duatló i triatló: Alessia Bartolino.

Petanca: Rosario Inés Lizón.

Tennis platja: Begoña del Toro.

Patí Català: Joan Pedemonte.

Ball esportiu: Guillem Pascual.

Bàsquet: Daniel Llorente, Carla Romero, Erica García, Júlia Pous, Camila Gutiérrez, Olga Gutiérrez, Maria Nogales, Marta Ventura, Sara Tamayo, Tania Pérez, Marta Soler, Aitana Ignes, Andrea Blanco, Airam Toldi, Andrea Cuerva.

Atletisme: Nerea Amorós, Naoufel Erraui, Nayara Amorós.

Patinatge artístic: Maria Miravent, Sergi Bonsoms, Anaïs Mercadé León.

Futbol At. Segur: Daniel Montenegro, Adel Gamra.

Vela: Jordi Sánchez, Beto Torné.

Curses de muntanya: Jordi Romero, Neus Pardo.

Hoquei patins: Ferran Riera, Sergi Garriga, Albert Marimon, Sergi Raventós, Borja Espinosa, Josep Solé, Marc Romeu, Jon Borrego, Arnau Nin, Albert Rascado, Arnau Fontanilles, Joan Marimon, Eric Raventós, Sergi del Arco, Roger Ros.

Futbol UE Segur: Antonio Navas, Edgar Fontiveros, Juan José Herencia, Alan Enfedaque, Breno Souto, Carles Espinosa, Sergi Masana, Daniel Martín, José Luis Pardo, Biel Alonso, Edgar García, Albert Bonsoms, Javier Pardo, Alex Rovira, Oriol Lorente, Nil Lorente, Cristian Díaz, Fco. José Marín, Gerard San Nicolás, Carlos García, Daniel Almoguera, Guillem Eiriz, Alejandro Sacristán, Ivan Jiménez, José Antonio Pachón.